"Mornar-Crikvenica" bolji od "Buzeta"- Tony Zarev zabio 13 golova

19. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – BUZET 26:24 (16:10)

Crikvenica, 6.4.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci. Duspara i Rogić (Velika Gorica).

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić, Brozičević, Stanić, Melon 3, Čupić 7, Turčinov, Huljina 2, Zarev 13 (3), Matija Car, Mijić 1, Fran Daskijević, Stupar, Ivan Domijan, Dokoza. Trener: Valter Matošević.
BUZET: Šverko, Klasanović 2, Jakac 1, Božić 5, Valković 7 (3), Vučko, Černeka 1, Jović, Bašić 2, Krbavčić, Lušić, Sever 1, Čirjak 5. Trener: Mario Sirotić

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 4 (3); „Buzet“: 5 (3).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 8'; „Buzet“: 6'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ nastavili su pobjednički niz koji je nakratko bio prekinut prošlotjednim remijem protiv „Kozale“. Sinoć su na parketu Gradske sportske dvorane bili bolji od „Buzeta“, momčadi koja je prije ove utakmice imala samo bod manje od naših rukometaša.
Obje momčadi nisu bile u kompletnom sastavu, treneru Matoševiću nedostajao je kažnjeni Tician Oroši, a zbog ozljeda u igru uopće nisu ulazili Antonio Stanić i Matija Car. Mjesto su tako u prvoj sedmorki dobili Toni Melon i Nevio Mijić, uz standardne Zenu na golu, Čupića, Huljinu, Zareva i Matejčića.
Domaći su odmah na početku došli do prednosti koja je u 8. minuti bila 5:2, no gosti s dva brza gola dolaze do 5:4. Nakon toga naši rukometaši nisu iskoristili dva zicera iz kontri, goste je spašavao golman Krbavčić. Buzećani nisu imali pravog rješenja za čvrstu domaću obranu, imali su dosta promašaja i grešaka u dodavanju, što naši rukometaši koriste i u 20. minuti „Mornar-Crikvenica“ ima vodstvo od 11:6, koje je u 22. minuti naraslo na 13:7.
Gosti tada s igračem manje postižu dva uzastopna gola i smanjuju na 13:9, zahvaljujući opet obranama Krbavčića, koji sprečava domaće da naprave još veću razliku. S druge strane raspoložen je i Zena, pa su rukometaši „Buzeta“ limitirani na 10 postignutih golova u prvom poluvremenu, koje završava vodstvom domaćih 16:10.
Odlično su prvo poluvrijeme za domaće odigrali efikasni Tony Zarev koji je postigao 8 golova te Tomislav Čupić s 5 golova, a Liridonu Zena je prikupio 6 obrana.
Gosti iz Buzeta su angažiranije krenuli u nastavak, pa su u 38. minuti smanjili vodstvo domaćih na 18:14. No tada Zarev s dva uzastopna gola vraća prednost na +6 (20:14) u 39. minuti. Unatoč tom vodstvu utakmica ni blizu nije bila odlučena, gosti se nisu predavali i serijom Raula Valkovića smanjuju na 22:19. Tada se razbranio Zena, s tri uzastopne obrane zaustavio je nalete gostiju i spriječio da utakmica uđe u neizvjesnu završnicu. U 56. minuti Čupić je poentirao za 24:20, što je bilo dovoljno da iskusna momčad „Mornara-Crikvenica“ utakmicu privede kraju bez uzbuđenja.
Odličnu utakmicu za domaće odigrao je efikasni Tony Zarev koji je postigao 13 golova, a s 13 obrana (2 sedmerca) pridružio mu se Liridonu Zena na golu.
U sljedećem kolu rukometaši "Mornara-Crikvenica" idu u goste "Hrvatskom dragovoljcu".

1. DUBROVNIK 18 4 1 3 458:412 29
2. KARLOVAC 19 13 0 6 584:472 26
3. MORNAR-CRIKVENICA 19 12 1 6 528:500 25
4. RIBOLA KAŠTELA 18 12 0 6 489:422 24
5. BUZET 19 11 0 8 509:458 22
6. TROGIR 18 10 0 8 472:439 20
7. METKOVIĆ MEHANIKA 18 9 2 7 428:452 20
8. KOZALA 19 8 2 9 549:549 18