Matija Šamanić uveličao kastavsku proslavu osvajanja prvog mjesta

19. kolo: KASTAV - CRIKVENICA 68:60 (9:9, 20:18, 21:19, 18:14)

Kastav, 31.3.2019. Dvorana "Matija Katalinić". Gledatelja: 400. Suci: Sušanj, Baki i Patača.

KASTAV Miletić 5, Gušić 11, Marinčić, Kordić-Gružić, Benković 24, Bešić 9, Ćosić 7, Gustovarac, Ratko 8, Kusturin, Dobrić 4, Mohorić.
CRIKVENICA: Latin, Svetić, Bojan Šamanić 7, Car 2, Đipalo, Mandžuka, Matija Šamanić 29, Matej Modrić 4, Benić 6, Protega 12, Vanja Modrić.

Pobjedom protiv košarkaša "Crikvenice" košarkaši "Kastva" osigurali su naslov prvaka A-2 lige - zapad, premda je na rasporedu još posljednje ligaško kola koje se igra ovog vikenda.
Više od 400 domaćih navijača ispunilo je kastavsku sportsku dvoranu s namjerom da svjedoče najvećem uspjehu u povijesti KK "Kastav". U takvom ambijentu gotovo nijedan od košarkaša na parketu u svojoj karijeri dosad nije igrao, pa je njihova impresioniranost dovela do puno grešaka na obje strane. To je bilo vidljivo naročito u prvoj četvrtini koja završila rezultatom 9:9, uz puno promašaja. Utakmica je bila dosta izjednačena, igralo se borbeno i angažirano, a "Kastav" je prvu veću prednost od deseetak koševa imao polovicom druge četvrtine. No, do kraja prvog poluvremena koševima Matije Šamanića i Benića domaći su na odmor otišli sa samo dva koša prednosti.
U drugom dijelu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a brojni gledatelji imali su priliku gledati sjajnu predstavu Matije Šamanića, najboljeg košarkaša na terenu, koji je sam zabio polovicu crikveničkih koševa. Iako sa 38 godina na leđima Matija je demonstrirao košarkaško umijeće "stare škole" i najviše njegovom zaslugom malo je nedostajalo da košarkaši "Crikvenice" opet (kao i lani) pokvare kastavsko slavlje.
Dvije minute prije kraja utakmice "Crikvenica" je imala 2 koša prednosti, međutim do kraja utakmice Kastavci, u čijim je redovima sjajan bio mladi Benković, uspjeli su doći do zaslužene pobjede.
Uslijedilo je veliko slavlje domaćih košarkaša pod vodstvom trenera Eugena Tončinića koji je nekad kao igrač nosio i dres "Crikvenice". Trener košarkaša "Crikvenice" Zoran Dragojević uputio je čestitke Kastavcima na osvajanju naslova prvaka, uz želju za uspješan nastup u kvalikacijama za 1. ligu. Tim se željama i čestitkama Tonki i njegovoj ekipi i mi pridružujemo.