Luka Gregović najbolji na regati u Rovinju

1,2 - Luka Gregović

Na regati „ Kup Rovinja - Memorijal Aldo Prodan“ održanoj u Rovinju 9. i 10. ožujka sudjelovalo je 65 natjecatelja u klasi Optimist i 17 natjecatelja u klasi Laser 4.7 iz Hrvatske i Italije.
Jedriličare „Vala“ predstavljali su Tin Fike, Edo Fike, Nika Udovičić, Rain Car i Barbara Perušić u klasi Optimist, dok je u klasi Laser 4.7 nastupio Luka Gregović. Naše jedriličare vodio je trener Robert Jurinčić od kojeg smo dobili izvješće s regate:
- Prvog dana natjecanja po laganom levantu snage 5-7 čvorova optimisti su odjedrili jednan plov, dok su laseri odjedrili dva plova. U nedjelju su bili lijepi uvjeti za jedrenje - jugo snage desetak čvorova napunilo je jedra jedriličarima te su obje klase odjedile tri plova.
Naši jedriličari vratili su se s tri postolja - Luka Gregović je u klasi Laser 4.7 zauzeo 1. mjesto u ukupnom poretku, dok su u klasi Optimist pehare osvojili Tin Fike kao trećeplasirani u konkurenciji dječaka i Barbara Perušić koja je zauzela 2. mjesto u konkurenciji djevojčica do 12 godina.