1. kolo: MURVICA – LOKOMOTIVA 13:33 (6:17)

Crikvenica, 14.9.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Cepanec (Turčin) i Dragočajac (Novska).
MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Skorić 2, Kalčić 2, Grozdek, Filipović, Marijeta Lekaj 2, Paurević 2, Mandekić, Debelić, Marta Pešut, Lončarić 1, Matea Pešut 1, Talan 2, Nika Car, Krešić 1. Trener: Nikola Čupić.
LOKOMOTIVA: Boras 5, Paula Posavec 6, Lukšić 1, Šenvald, Šimara 3, Stela Posavec 4, Ćurić 3, Vojnović, Beličev, Dora Kalaus 2, Japundža 2, Horvat 2, Glavan 1, Prkačin 4 (1), Pijević. Trener: Nenad Šoštarić.

Sedmerci: „Murvica“: 3 (0); „Lokomotiva“: 2 (1)
Isključenja: „Murvica“: 6'; „Lokomotiva“: 4'.

Premijerna utakmica nove sezone 1. hrvatske lige rukometašica završila je (očekivano) uvjerljivom pobjedom „Lokomotive“. Lokosice su u Gradskoj sportskoj dvorani, nažalost manjem broju gledatelja, prikazale kako izgleda vrhunski ženski rukomet. Naše rukometašice unatoč želji i htijenju nisu im mogle parirati i utakmica je završila s dvadeset golova razlike u korist Zagrepčanki.
U početnoj postavi domaćih bile su Sara Mandekić, Ana Paurević, Antonela Kalčić, Petra Filipović, Ana Debelić, Marijeta Lekaj i mlada Ema Talan kao alternacija za ozlijeđenu Antoniju Butković.
Upravo je Ema postigla prvi gol za „Murvicu“ u novom prvenstvu, u 3. minuti za izjednačenje 1:1.
Nakon prvih desetak minuta više-manje izjednačene igre gošće su se počele rezultatski odvajati ponajviše zahvaljujući odličnoj Tei Pijević na golu i realizaciji Anamarije Boras i Paule Posavce iz brzih kontri koje bi uslijedile nakon obrana golmanice. Rukometašice „Murvice“ imale su puno problema u napadu, nisu imale rješenja protiv čvrste 6-0 obrane „Lokomotive“ i u posljednjih petnaestak minuta postigle su samo 3 gola.
Trener Čupić je u početnoj sedmorki rotirao još Ivonu Skorić i mladu Niku Car na poziciji pivota.
Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog, s time da je gostujući trener Šoštarić dosta promijenio postavu, a Teu Pijević je pred golom zamijenila jednako dobra Lea Beličev koja je nastavila niz odličnih obrana. Spomenimo da su vratarke „Lokomotive“ obranile sva tri sedmerca koje su izvodile domaće rukometašice.
U zadnjih petnaestak minuta domaći trener Čupić je u igru počeo uvoditi mlađe igračice, tako da su priliku dobile Matea Pešut, Ena Ljubanović, Dora Krešić, Marija Lončarić i Kristina Grozdek. Matea, Dora i Marija su se upisale u listu strijelkinja, Ema Talan je postigla dva gola, što je i najveći dobitak domaćeg sastava u ovoj utakmici.
Gostujuće rukometašice do kraja utakmice nisu smanjivale intenzitet igre, tako da je njihova konačna prednost na rasla na visokih +20 golova (13:33).

Trener rukometašica „Murvice“ Nikola Čupić je nakon utakmice izjavio:
- Čestitam rukometašicama „Lokomotive“ koje su crikveničkoj publici pokazale kako izgleda vrhunski ženski rukomet i zahvaljujem gledateljima koji su nam davali podršku za vrijeme utakmice. Da bi se ovakvoj „Lokomotivi“ bilo barem blizu treba biti na puno višoj razini. Mi to danas nismo bili, stoga je i rezultat ovakav. No, idemo dalje, slijedi nam puno rada i utakmica u Sesvetama, u kojoj ćemo nastojati biti bolji nego danas.