Kuglači odigrali neriješeno protiv "Istre"

9. kolo: CRIKVENICA – ISTRA 4:4 (3406:3360)

Bakar, 27.1.2019. Dom „Matija Mažić“. Sudac: Milan Đujić.

Bore Juričević – Silvio Mesarić 1:0 (600:564)
Sanjin Jelovac – Željko Matošević 0:1 (573:583)
Radislav Ružić – Željko Rapo 0:1 (566:594)
Kristijan Jelovac – Zoran Lovrić 1:0 (587:517)
Igor Todorović – Tomislav Kovač 0:1 (531:536)
Dragan Stipeč – Nikica Kučan 0:1 (549:566)

U prvom kolu drugog dijela prvenstva 1. B hrvatske kuglačke lige – jug kuglači „Crikvenice“ odigrali su neriješeno protiv „Istre“ iz Poreča. Naši kuglači oborili su više od 3400 čunjeva, ali im to nije bilo dovoljno za pobjedu.
U prvom bloku za „Crikvenicu“ su igrali Bore Juričević i Sanjin Jelovac. Juričević je opet bio na svojoj vrhunskoj razini, srušio je 600 čunjeva i uvjerljivo dobio svog protivnika Mesarića. Sanjin Jelovac nakon vodstva od 2:1 gubi zadnji set, a njegov protivnik Matošević uz dosta sreće preokreće broj srušenih čunjeva u svoju korist, te osvaja poen za „Istru“. Nakon prvog bloka rezultat je bio 1:1 i 26 čunjeva prednosti za „Crikvenicu“.
U drugom bloku za „Crikvenicu“ su igrali Kristijan Jelovac i Radislav Ružić. Dobrom igrom Jelovac je uvjerljivo dobio svog protivnika Lovrića, dok je Ružić poražen od Kovača. Nakon drugog bloka bilo je 2:2 i +68 čunjeva za „Crikvenicu“.
U zadnjem bloku za „Crikvenicu“ su igrali Igor Todorović i Dragan Stipeč. I jedan i drugi su izgubili prvi set, ali su nakon toga zaigrali bolje i dobili sljedeća dva seta, tako da je za ukupnu pobjedu „Crikvenice“ bilo dovoljno da barem jedan od njih odigra neriješeno, ali to se nije dogodilo. Igrači „Istre“ Nikica Kučan i Tomislav Kovač imali su više koncentracije u završnici, došli su do poena i utakmica je na kraju završila bez pobjednika 4:4.
U sljedećem kolu kuglači „Crikvenice“ gostuju protiv „Goranke“, a protiv te će ekipe igrati i finale županijskog Kupa.