1 - Košarkaška budućnost "Crikvenice": Sven Car, Luka Bolješić, Luka Đipalo, Klaudio Maričić i Igor Stojanović

15. kolo:  CRIKVENICA – KRK  67:87 (18:22, 16:22, 21:21, 12:22)

Crikvenica, 15.2.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Suci: Golić, Milekić i Rumora.

CRIKVENICA: Bolješić, Bojan Šamanić 2, Car 15, Đipalo 7, Maričić 6, Matija Šamanić 21, Modrić 11, Benić, Protega 5.
KRK: D. Crkvenčić, Matanić 2, L. Crkvenčić 24, Kirinčić 2, Petrak 3, Karabaić 14, Moravcek 16, Kruljac 14, Hajdarević, Jerković 3, Krešić 9.

Trice: „Crikvenica“: 8 (Matija Šamanić 3, Car 2, Đipalo 2, Protega 1);
          „Krk“: 17 (L. Crkvenčić 6,Kruljac 4, Krešić 3, Karabaić 2, Petrak 1, Moravček 1).

Seriji pobjeda crikveničkih košarkaša došao je kraj, poraženi su od momčadi „Krka“ u unaprijed odigranoj utakmici (zbog maškara u dvorani) 15. kola A-2 lige košarkaša. Trener  Dragojević ni u ovoj utakmici nije mogao računati na Cvitkovića i Mandžuku, a ni Protega nije u potpunosti zaliječio ozljedu.
Crikveničani su dobro otvorili utakmicu imali su vodstvo prvih pet minuta, no tada je Luka Crkvenčić zabio prvu od svojih 6 trica čime je nagovijestio u kojem će smjeru ići utakmica. Krčani su nastavili s dalekometnim pogocima, a s druge strane uzvraćao je Matija Šamanić, da bi gosti na kraju prve četvrtine imali +4 koša prednosti.
Početak druge četvrtine odlučio je utakmicu. Krčani su u prve tri minute druge četvrtine zabili 7 koševa, domaći nijedan i došli su do prednosti od 10 koševa (18:28), nakon čega je trener Dragojević pozvao time-out. Minuta odmora je na klupi „Crikvenice“ bila vrlo burna, pa je trener Dragojević u svlačionicu poslao neposlušne Benića i Bojana Šamanića. Uz to, s ledom na ozlijeđenom gležnju, na klupu je sjeo i Protega, pa su u nastavak susreta domaći krenuli s izrazito mladom postavom i iskusnim Matijom Šamanićem.
Vukao je Matija kapetanski puno mlađe suigrače, ali to nije bilo dovoljno da se odupru snažnijim i iskusnijim košarkašima „Krka“, koji su imali fantastičnu tricašku večer uz čak 17 pogođenih trica. Kad je u zadnjoj četvrtini umorni Matija Šamanić sjeo na klupu gosti su u potpunosti skršili otpor domaćih i došli su do pobjede od 20 koševa razlike.
Međutim unatoč porazu lijepo je bilo vidjeti petorku „Crikvenice“ koja je završila utakmicu. Mladi Sven Car, Igor Stojanović, Klaudio Maričić, Luka Đipalo i Luka Bolješić izgledali su sasvim dobro na terenu i to je ono pozitivno u jučerašnjoj utakmici. Luka Đipalo je zabio dvije trice, već afirmirani Sven Car i Klaudio Maričić su igrali velik dio utakmice, prve seniorske minute upisao je Luka Bolješić ...
Treba ustrajati na njihovom košarkaškom sazrijevanju, biti strpljiv sezonu-dvije  i „Crikvenica“ će sasvim sigurno opet imati šampionsku momčad. Naravno, uz uporan rad i klupsku orijentaciju na domaće mladiće i domaće trenere.