Strijelac drugog gola Davor Vukelić
Foto 2: Jedanaest igrača u i oko peterca "Grobničana"

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA NS RIJEKA

10. kolo: CRIKVENICA – GROBNIČAN 3:1 (2:1)

Crikvenica, 29.10.2016. Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Sobol (Hreljin). Pomoćni suci: Bogičević i Badjuk (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Pilčić (13'), 1:1 Merle (22'), 2:1 Vukelić (45'), 3:1 Butorac (68').
Žuti kartoni: B. Imamović, Merle, A. Imamović, Butorac, Mazzarolli („Crikvenica“), Linić, Prtenjača (Grobničan).
CRIKVENICA: Srok, Vukelić, Smojver, B. Imamović (od 60' A. Imamović), Rubčić, Buršić (od 90' Firkelj), Merle (od 66' Xheladini), Frančišković (od 50' Mazzarolli), Simanović, Kuna (od 87' Mijolović), Butorac.
GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Golić, Vukelić, Miculinić, Poropat, Sharbini (od 70' Conjar), Pilčić, Fućak (od 46' Prtenjača), Furijan, Linić (od 77' Iskra).

Odličnim igrama u posljednjih mjesec dana nogometaši „Crikvenice“ polako vraćaju gledatelje na tribine. Danas ih je bilo najviše u dosadašnjih 10 kola, a nakon nove odlične utakmice koju su danas domaći nogometaši odigrali, sigurno je da će ih uskoro biti i više. Gosti s puno poznatih nogometnih imena u sastavu bili su nova inspiracija za nadigravanje nogometašima „Crikvenice“, pa su gledatelji mogli uživati u mnoštvu lijepih poteza. Već u prvoj minuti Rubčić je bio u šansi za gol, jednako kao i Ahmad Sharbini dvije minute kasnije kad je bio neprecizan glavom nakon kornera. U 6. minuti Herman brani udarac Bernarda Imamovića, a u 13. minuti gosti dolaze do vodstva nakon sporne situacije u kojoj su domaći tražili jedanaesterac. Dražen Pilčić je realizirao kontru „Grobničana“ na asistenciju Poropata. To nije demoraliziralo domaće, pa Moreno Merle u 21. minuti sprema odbijanac u mrežu nakon akcije Simanovića. Redaju se akcije i šanse Crikveničana, akteri su Imamović, i Rubčić, Buršić pogađa stativu iz situacije u kojoj je bilo teže promašiti nego zabiti, a blizu postizanju gola bili su Frančišković i Smojver. Kod „Grobničana“ također puno akcije, Sharbini je još dvaput neprecizan, kao i Linić iz daljine. Napokon u samoj završnici prvog poluvremena Rubčić odlično izvodi slobodan udarac, pogađa Davora Vukelića koji glavom postiže gol za vodstvo „Crikvenice“. Drugo poluvrijeme nastavlja se u sličnom ritmu, najprije u 50. minuti ne uspijevaju zabiti Rubčić i Buršić, na drugoj strani neprecizan je Poropat. U 64. minuti Kuna i Rubčić sjajno kombiniraju, no umjesto da puca na gol, Rubčić nesebično ubacuje na peterac, ali gosti otklanjaju opasnost. U 68. minuti kapetan domaćih Ivan Butorac upućuje precizan udarac s nekih dvadesetak metara i pogađa lijevi kut iznenađenog Hermana za 3:1 vodstvo „Crikvenice“. Time je utakmica bila odlučena, premda su mnogi u publici podsjećali na hreljanskih +3 koji nisu bili dostatni za pobjedu u prošlom kolu. Međutim, Crikveničani su naučili lekciju i do kraja nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. U zadnjim minutama utakmice bilježimo i nepotreban pogibeljan start Prtenjače koji je nakratko podigao tenzije, no sve se mirno završilo.
„Crikvenica“ je potpuno zasluženo došla do nova tri boda i sasvim se priključila vodećima na ljestvici. Zadovoljstvo nije krio ni kapetan domaćih Ivan Butorac koji je odigrao još jednu odličnu utakmicu:
- Najprije ću čestitati svim suigračima na odličnoj utakmici, mislim da smo pokazali naše pravo lice i to ne samo danas, već nekoliko zadnjih utakmica u kontinuitetu. Igramo po podu i vrlo efikasno što je prepoznala i publika koja se vratila na tribine. Uvjeren sam da ćemo nastaviti s dobrim igrama pošto su odaziv i zalaganje na treninzima odlični.
Slično razmišlja i Dani Smojver: -
- Zaslužili smo ovu pobjedu pošto smo dobro odigrali i imali smo cijelo vrijeme utakmicu pod kontrolom. S ovakvim pristupom u sljedećoj utakmici protiv Rovinja također možemo očekivati bodove.