Košarkašice "Kaštela", učenice OŠ Vladimira Nazora prvakinje školskog natjecanja 5. i 6. razreda PGŽ

Košarkašice „Kaštela“, učenice Osnovne škole Vladimira Nazora pobijedile su na županijskom natjecanju učenica 5. i 6. razreda, čime su stekle pravo nastupa na međužupanijskom natjecanju. U dvije utakmice bile su bolje od vršnjakinja iz OŠ "Sveti Matej" iz Viškova (ŠSD "Malik") i OŠ "Ivan Zajc" iz Rijeke (ŠSD "Jadran").
Ovaj odličan rezultat (kakav još nije postigla ni jedna ženska košarkaška ekipa u Crikvenici dosad) postigle su Lucija Gržac, Nika Cvijić, Viktoria Rogić, Kate Zekić, Neva Abramović, Zara Švrljuga, Antea Vukić, Lana Đurić, Stela Domijan, Emma Kljajić, Stela Babić i Laura Štrbac, a vodio ih je trener Krešimir Kozlevčar, od kojeg smo dobili izvješće s ovog natjecanja:

KAŠTEL - JADRAN 21:14 (4:7, 5:6, 1:2, 4:6)

KAŠTEL: Gržac 12, Cvijić, Rogić, Zekić, Abramović, Vukić 1, Đurić, Domijan, Kljajić 6, Štrbac 2.
JADRAN: Perković 6, Ivkić, Kezele, Dobrotinić 2, Jurčić 6, Kramarić, Mikulica, Fabijanić, Vejzović, Uralović, Lesica

Utakmica s glavnim favoritom za odlazak na međužupanijsko natjecanje opravdala je epitet derbija. Ekipa „Jadrana“ predvođena s najboljim riječkim košarkašicama Dobrotinić i Jurčić na samom startu utakmica dala nam je na znanje da će ovo biti tvrda utakmica u kojoj se timski moramo dobro potruditi za pobjedu. Rezultat po četvrtinama govori sam po sebi koliko se igralo "koš za koš" i gdje bi bljesak dva dobra poteza doveo do koša. Od početka naša ekipa obranom drži visoki ritam i na taj način najbolje odgovara ekipi Jadrana. Iz dobre obrane nalazimo slobodne igračice u napadu, a izdvojila se Gržac dalekometnim šutevima. Vukić požrtvovnom obranom drži Jurčić te u napadu vodi mirnu organizaciju igre koja je potrebna u ovoj "šahovskoj utakmici". Treba izdvojiti da je ekipa „Jadrana“ probala raznim opcijama (pick and roll, zona i na kraju pressing) igrati protiv nas, ali obranom nismo dopustili da se dogodi rezultatski minus što iznimno veseli jer cure nisu karakterno pale kada i po pet napada nismo zabili koš.

KAŠTEL - MALIK 36 :20  (5:4, 9:3, 11:6, 11:7)

KAŠTEL: Gržac 11, Cvijić, Rogić 3, Zekić, Abramović 2, Vukić 12, Đurić, Domijan 2, Kljajić 4, Štrbac 2.
MALIK: Ratković 1, Banić 2, Juretić, Vidović 6, Tadić, Brajec, Žagar, Gibčar 9, Čop 2.

Nakon kratke pauze od 15 minuta i utakmice teškog i iscrpljujućeg ritma naše djevojke su igrale najvažniju utakmicu za plasman na međužupanijsko natjecanje. Kratko veselje smo morali zaboraviti i "u glavi" se posložiti jer opuštanje i pristup (koji se isto trenira) mora biti na razini. Koliko je to važno možemo vidjeti iz prve četvrtine gdje većinu četvrtine i gubimo da bi u zadnjoj minuti poveli 5:4. Ne igramo dobro, trošimo se na gluposti i promašujemo zicere, ali ne dižemo tenzije već smirujemo igru i tražiimo dobra rješenja u napadu. Predah prije druge četvrtine bilo je ono šta nam je trebalo i na teren izlaze cure kakve smo i navikli gledati. Agresivnom igrom i trčanjem dolazimo do lakog koša te širinom napada dobivamo prodor prema košu. Iako rezultat govori drugačije utakmica je što zbog fizičke iscrpljenosti, što zbog velikog uzbuđenja bila teška, ali ipak uspijevamo pobijediti ekipu „Malika“.  Da smo imali i sreće da smo uhvatili „Malik“ na trku i lake koševe, govori podatak da je u borbi za drugo mjesto ekipa „Malika“ pobijedila „Jadran“. Na žalost tu je i pomogla ozljeda mlade Jurčić koja je glavni kotač igre „Jadrana“ kojoj želimo da se što prije oporavi!
Presretni smo svi u kolektivu ženske košarke u Crikvenici jer je pobjeda došla zbog truda na treninzima, a da se rad isplatio možemo vidjeti na slikama gdje sve cure imaju osmjeh od uha do uha, istakao je trener Krešimir Kozlevčar.