Košarkaši nadigrali FSV i došli do pete pobjede

14. kolo: CRIKVENICA – FSV 87:71 (18:25,16:22,34:3,19:21)

Crikvenica, 9.2.2020. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Gledatelja: 100. Suci:Golić, Baki, Patača

CRIKVENICA: Tomas 5, Šulentić, Car 23, Jurić 8, Mandžuka 11, Vilušić 2, Đipalo, Svetić 22, Sviben 6, Benić 10, Koščić.
FSV: Grbavac M. 7, Starčević, Orešković 22, Protega 3, Jakovac 7, Kostić, Pepelar, Grbavac 13, Šibenik 12, Jurković 8.

Košarkaši "Crikvenice" su utakmicu 14. kola protiv FSV-a morali igrati bez bolesnog Veljačića i s rovitim Mandžukom. Činilo se da će teško doći do novih bodova, a naročito nakon loše odigranog prvog poluvremena. Igrali su sporo i neorganizirano u napadu, uz mlaku igru u obrani, što je rezultiralo visokim vodstvom gostiju iz Rijeke na kraju prve druge četvrtine (34:47).
Nakon bukvice trenera Dragojevića u svlačionici, na teren kao da se vratila neka nova ekipa "Crikvenice", željna u naumu da preokrene rezultat. U tome su uspjeli zahvaljujući puno boljoj igri u obrani u kojoj su zatvorili reket i prisilili goste na šuteve s vanjskih pozicija. Gosti u trećoj četvrtini nisu mogli pogoditi baš ništa izvana, a nakon njihovih promašaja slijedila bi brza tranzicija i uspješna realizacija košarkaša "Crikvenice". Domaći košarkaši su treću četvrtinu dobili s nestvarnih 34:3, tako da su ne smo dostigli prednost FSV-a s poluvremena, već su i došli u prednost koju su sačuvali do kraja utakmice.
Odlični su u domaćim redovima bili Svetić, Car, Benić i Mandžuka (igrao povrijeđen), dok su kod gostiju bolji od ostalih bili braća Grbavac i Šibenik.