Košarkaši "Crikvenice" večeras ugošćuju "Rudar"

1,2 - Mlađi kadeti KK "Crikvenica" uoči utakmice protiv "Stoje"

Košarkaši „Crikvenice“ večeras u 18:30 sati u Gradskoj sportskoj dvorani igraju utakmicu 3. kola A-2 lige košarkaša – zapad protiv „Rudara“ iz Labina. Labinjani su prošlosezonski prvaci lige, međutim u ovom su prvenstvu krenuli loše, zabilježili su dva poraza u prvim utakmicama. Pokušat će se stoga iskupiti protiv naših košarkaša, koji im to naravno neće dozvoliti. "Crikvenica" će biti kompletna, a večeras će pred domaćom publikom debitirati Dario Cvitković, mladi centar koji igra na dvojnu registraciju, za "Crikvenicu" i "Adria Oil Škrljevo".

REGIONALNA LIGA MLAĐIH KADETA

1. kolo: CRIKVENICA - STOJA 84:108 (27:27, 13:36, 21:17, 23:28)

CRIKVENICA: Latin 21, Šulentić 17, Vilušić 15, Blažević, Svetić 15, Bošnjak 1, Tomas15, Badurina, Tikveša, Alija. Trener: Petar Gračaković
STOJA: Damjanac, Rojnić 16, Sošić 2, Turić 15, Stojšić, Brkić 30, Jakara, Blažević 17, Šimac 15, Andrilović 13, Mlatac. Trener: Ferlatti.

Mlađi kadeti KK „Crikvenica“ (dječaci rođeni 2004.g.) koji nastupaju u Regionalnoj ligi porazom su otvorili ovo natjecanje, u kojem uz njih igraju još i FSV (Rijeka), „Stoja“ (Pula), „Kastav“ i „Pazin“.
U 1. kolu poraženi su u Crikvenici od ekipe „Stoje“, unatoč zavidnom broju pogođenih trica. Mladi Crikveničani su 14 puta pogodili koš za 3 poena i to Šulentić 5 puta, a Latin, Vilušić i Tomas po 3. Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj su obje ekipe dale po 27 koševa ekipa „Stoje“ je dobrom obranom u drugoj četvrtini stekla prednost od 23 koša (36:13). koju je sačuvala do kraja utakmice.