12. kolo:  CRIKVENICA - STOJA 88:83 (29:13, 15:31, 20:19, 24:20)

Crikvenica, 26.1.2020. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Gledatelja: 80. Suci: Miletić, Štivičić i Katanić

CRIKVENICA: Šulentić 3, Veljačić 28, Car 15, Jurić 8, Mandžuka 14, Vilušić, Đipalo, Tomas 6, Sviben 2, Benić 12, Koščić. Trener: Dragojević.
STOJA: Catela, Sabatti, L. Buršić, Sošić 5, Dasko 24, Belas 12, Gustovarac 19, Đugum 18, Čakarić 5, M. Buršić. Trener: Korošec.

Košarkaši „Crikvenice“ pobjedom su otvorili nastavak prvenstva A-2 lige zapad. I to ne bilo kakvom pobjedom, nadigrali su momčad pulske „Stoje“ pretendenta za sam vrh ligaške ljestvice.
Bila je to utakmica s dosta oscilacija oba sastava, što se vidi i po kretanju rezultata prvog poluvremena. Crikveničani su odlično otvorili utakmicu, dobili su prvu četvrtinu sa +16 (29:13), međutim gosti iz Pule uspijevaju u drugoj četvrtini uzvratiti istom mjerom i do poluvremena izjednačiti na 44:44.
U drugom poluvremenu igra se izjednačeno, ni jedna ekipa ne uspijeva stvoriti veću prednost, a odlučujući trenuci utakmice dogodili su se u zadnjih 5 minuta. Sastav „Crikvenice“ bitno je oslabljen izlaskom iz igre kapetana Alena Mandžuke koji se opet ozlijedio, a dotad je bio jedna od glavnih karika igre domaćih. Do ravnoteže dolazi nakon što zbog 5 osobnih iz igre izlazi ponajbolji gostujući igrač Đugum.
Tada slijedi rasplet, mladi Beppe Tomas kod rezultata 81:81 pogađa tricu, gosti ne realizaruju sljedeći napad, a Mauro Veljačić iz kontre povisuje na 86:81. Slijedi novi promašaj košarkaša „Stoje“, da bi Veljačić u sljedećem domaćem napadu asistirao Beniću koji poentira za 88:81. Gosti su do kraja samo uspjeli postići koš za konačnih 88:83 i „Crikvenica“ je došla do velike pobjede.
Kod domaćih je opet briljirao Mauro Veljačić sa 28 koševa i 13 asistencija, dobar je bio i ostali dio ekipe, posebno Car, Mandžuka i Benić. Kod gostiju najbolji su bili Dasko, Gustovarac i Đugum.
U sljedećem kolu košarkaši „Crikvenice“ gostuju u Pazinu.