Gostovanje "Podravke Vegeta" u Crikvenici prema predviđanjima

19. kolo: MURVICA – PODRAVKA VEGETA 13:33 (7:13)

Crikvenica, 16.3.3019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Jurić i Marčinković (Bjelovar)

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović 1, Butković 2, Skorić 4, Grozdek, Filiipović, Marijeta Lekaj, Paurević, Mandekić, Dilja Lekaj 3, Marta Pešut, Lončarić, Matea Pešut, Talan, Nika Car 1, Matijašić. Trener: Mladen Prskalo.
PODRAVKA VEGETA: Zadravec 6, Turk 2, Holešova 5, Karlovčan 2, Popović, Jandrašić, Milošević 3, Džono, Milosavljević, Risović, Firšt, Ećimović, Chigirinova 6 (2), Ikhneva 1, Debelić 1, Yezhykava 7. Trener: Zlatko Saračević.
Sedmerci: „Murvica“: 0; „Podravka Vegeta“: 3 (2).
Isključenja: „Murvica“: 6'; „Podravka Vegeta“: 2'.

Gostovanje rukometašica „Podravke Vegeta“ u Crikvenici prošlo je u skladu s predviđanjima. Gošće su demonstrirale svoju visoku klasu kojoj se naše rukometašice nisu mogle suprotstaviti.
Ipak, ostat će zabilježeno da je „Murvica“ golom Nike Car povela 1:0, da su potom golove postigle Marijeta Lekaj i Ana Paurević i da je „Murvica“ u 5. minuti vodila 3:0.
U 15. minuti je rezultat još bio neriješen (3:3), a onda su gošće počele igrati i sve je ubrzo sjelo na svoje mjesto. Do poluvremena „Podravka Vegeta“ je otišla na +6 (7:13).
U drugom poluvremenu trener Prskalo je na parket poslao postavu u kojoj su uz Ivonu Skorić bile Romina Antić, Ena Ljubanović, Antonija Matijašić, Dilja Lekaj, Ema Talan i Nika Car, a od 52. minute u igru je uveo i sve ostale igračice s klupe. Gledatelji, kojih smo ipak očekivali više na tribinama, mogli su uživati u vrhunskim rukometnim potezima „Podravkinih“ internacionalnih zvijezda i utakmica je na kraju završila očekivanim ishodom - visokom pobjedom gošći iz Koprivnice.
Sve u svemu, bila je to lijepa rukometna predstava o kojoj Ženski rukometni klub „Murvica“ do prije samo nekoliko godina nije mogao ni sanjati.

Pred rukometašicama „Murvice“ je za 14 dana, po svemu sudeći odlučujući ogled za opstanak u prvoligaškom društvu. U Crikvenici dočekuju rukometašice „Osijeka“ i pobjedom bi opstanak u ligi vjerojatno bio osiguran. Zato u jučerašnjoj utakmici protiv „Podravke Vegeta“ u sastavu nisu bile nezaliječene Antonela Kalčić i Ana Debelić, koje je trener Mladen Prskalo želio sačuvati za tu utakmicu.