Golijada kraj Dubračine i nova pobjeda "Crikvenice"

1 - Davor Vukelić - strijelac drugog gola
3 - Donat Mijolović u zadnjoj šansi na utakmici
4 - Moreno Merle (bijeli dres)
5 - Intervencija Stefana Stipanova

4.  NOGOMETNA LIGA - NS RIJEKA

24. kolo: CRIKVENICA – ROVINJ 4:3 (3:2)

Crikvenica, 29.4.2018. Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Pomoćni suci: Kukuljan (Podkilavac) i Mrkela (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Mijolović (3′), 1:1 Kazalac (34′), 2:1 Vukelić (39′), 3:1 Jakov Nemetz (42′), 3:2 Rudela (45′), 3:3 Kazalac (62′ -11m), 4:3 Merle (73′).

Žuti kartoniVukelić, Nikola Nemetz(„Crikvenica“), Hoxha, Paulinić („Rovinj“)
Crveni karton: Hoxha 69′ („Rovinj“ - drugi žuti karton)

CRIKVENICA: Stipanov, Mazzarolli, Jakov Nemetz, Prpić (od 89' Luis Petrović), Vukelić, Nikola Nemetz, Merle, Matešković, Edi Petrović, Kuna, Mijolović (od 85' Škoro). Trener: Teodor Ivić.
ROVINJ: Cindrić, Pavić, Rojnić (od 46' Matić), Matošević, Kazalac, Rudela (od 75' Karlović), Tanković, Pamić (od 75' Špiranac), Hoxha, Funčić, Ćosić (od 90' Paulinić) Trener: Mato Kukuruzović.

Lijepu i vrlo sadržajnu utakmicu odigrali su jučer nogometaši „Crikvenice“ i „Rovinja“ u utakmici 24. kola 4. HNL NS Rijeka. Nažalost malobrojni gledatelji mogli su vidjeti čak 7 golova, a simpatizeri domaći mogli su se radovati novim bodovima i vrlo dobroj igri nogometaša „Crikvenice“.
Naši nogometaši ni u ovoj utakmici nisu bili kompletni, od sastava u zadnjoj utakmici nedostajali su kapetan Ivan Butorac (viroza), potom Dani Smojver i Emran Xheladini, pa je tako trener Ivić uz rezervnog golmana Fazlija na klupi imao samo Filipa Škoru i Luisa Petrovića. Zapravo ne možemo se prisjetiti kad je „Crikvenica“ uopće u posljednje vrijeme nastupila u najjačem raspoloživom sastavu, ali unatoč svemu naši nogometaši guraju jako dobro i zasluženo su u gornjem dijelu ligaške ljestvice.

Jučerašnju utakmicu odlično su započeli domaći nogometaši, već u 3. minuti odbijenu loptu je na 13-14 metara od gostujućeg gola prihvatio Mijolović, te je potom odlično plasirao poluvisoko kraj istrčalog golmana „Rovinja“ za vodstvo od 1:0.
Mogao je Donat zabiti već u sljedećoj minuti, uputio je lob s nekih četrdesetak metara, a lopta je završila zamalo iznad gola gostiju. U sljedećih dvadesetak minuta igralo se otvoreno s obje strane, a nogometaši „Crikvenice“ imali su tri šanse za postizanje drugog gola. Najprije je udarac Edija Petrovića nakon ubačaja Jakova Nemetza zaustavio golman Cindrić, a onda je dvaput u šansi bio raspoloženi Merle, ali do gola nije došlo. Gosti iz „Rovinja“ koji su pokazali da su vrlo kvalitetna momčad mogli su izjednačiti u 19. minuti ali je ubačaj njihovog jučer ponajboljeg igrača Matoševića ostao neiskorišten.
Gosti su propušteno nadoknadili u 33. minuti, opet je s desne strane na peterac ubacio Matošević u duelu se najbolje snašao gostujući centarfor Kazalac koji praktički prsima ubacuje loptu u mrežu za 1:1.
Samo 5 minuta kasnije „Crikvenica“ opet vodi. Na jednu ubačenu loptu u kazneni prostor gostiju najviše je skočio Matešković koji je vraća pred gol, a onda loptu vrlo efektno „škaricama“ zahvaća Davor Vukelić i pogađa mrežu gostiju. Krasan gol za vodstvo domaćih od 2:1.
„Crikvenica“ je opasnija, u sljedećem napadu u šansi je Matešković, ali gostujući golman Cindrić sjajno brani njegov udarac.
U 42. minuti nakon dodavanja Merlea, Jakov Nemetz dolazi na vrh gostujućeg šesnaesterca, namješta se i onda upućuje odličan udarac u sami desni kut gostujućeg gola, koji Cindrić ne može zaustaviti. Novi vrlo lijepi gol za povećanje vodstva „Crikvenice“ na 3:1.
Međutim, do kraja poluvremena, tri minute kasnije „Rovinj“ je uspio smanjiti. Nakon jedne akcije po desnoj strani (opet Matošević) loptu je na 17 metara prihvatio Manuel Rudela, koji potom vanjskim felšom vrlo precizno pogađa sam donji desni kut gola „Crikvenice“ za 3:2.

U nastavku utakmice opet je Mijolović bio u stopostotnoj šansi, izbio je sam ispred Cindrića, ali je gostujući golman odlično reagirao i sačuvao gol.
„Rovinj“ je sve više preuzimao terenski inicijativu, pribojavali su se toga navijači domaćih, s obzirom na izostanke u domaćem sastavu, i ubrzo je došlo do izjednačenja.
U jednom duelu u domaćem šesnaestercu Vukelić čini prekršaj na Kazalcu, a vrlo dobri sudac Klarić pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je Kazalac, lopta ide na jednu, a golman Stipanov na drugu stranu i rezultat je 3:3.
Gosti su nastavili dominirati na terenu, a onda je uslijedilo isključenje Hoxhe koje je bitno odredilo daljnji tijek utakmice. Gostujući igrač koji je već imao žuti karton iz prvog poluvremena neoprezno je i preoštro startao, pa sucu Klariću nije preostalo drugo nego da mu dodijeli drugi žuti, isključujući karton. S igračem više „Crikvenica“ dolazi do daha, pa u 73. minuti postiže i četvrti gol.
Moreno Merle prima loptu na nekih tridesetak metara od gola gostiju, povlači je i zatim s petnestak metara upućuje odličan udarac po zemlji, neuhvatljiv za golmana Cindrića. Lopta završava uz samu stativu i „Crikvenica“ opet ima prednost od 4:3.
Pokazalo se da je to bio i konačan rezultat, jer gosti nisu iskoristili svoje (polu)šanse u samo finišu utakmice i „Crikvenica“ je došla do nova 3 boda.

Prava je šteta što utakmicama nogometaša „Crikvenice“ ne prisustvuje veći broj gledatelja, a koji je razlog tome, stvarno ne znamo. Naši nogometaši igraju dobro, bore se s različitim poteškoćama i unatoč svemu zauzimaju visoko mjesto na ljestvici.
Valjda će se do kraja prvenstva i broj gledatelja povećati, nogometaši „Crikvenice“ su to zaslužili. U sljedećem kolu koje se igra već u utorak 1. svibnja „Crikvenica“ gostuje na Cresu, a onda sljedeće subote u Crikvenicu dolazi momčad „Vihora“ iz Baške.