Filip Klarić najbolji na Prvenstvu Hrvatske u boćanju za juniore!

1,2 - Filip Klarić
3 - Filip Klarić i Ria Vojković
4 - Ria Vojković s kolekcijom pehara i medalja

Sjajni mladi boćar „Drivenika“ i „Svetog Jakova“ Filip Klarić najbolji je igrač završnice Prvenstva Hrvatske u boćanju za juniore koja je netom završena u Sinju.
Filip je u 6 igranih disciplina osvojio čak tri zlatne i tri srebrne medalju, što je postignuće koje baš nitko nije očekivao. Filip je osvojio zlatne medalje najprije u štafetnom izbijanju sa također sjajnim suigračem Žarkom Jerčinovićem, a njih su dvojica do naslova juniorskih prvaka Hrvatske došli i u disciplini parovi klasično.
Za jedan punat je Filipu izmaklo zlato u bližanju i izbijanju u krug (poražen je u finalu od Leona Petza 17:18), no to je nadoknadio odličnim igrama u disciplini pojedinačno klasično i pobjedom u finalu protiv Frana Jakominića (13:7) iz „Vargona“. Srebrnu medalju je Filip osvojio i u disciplini brzinsko izbijanje, u finalu je od njega bio bolji Filip Matijašić („Pazin“). Na koncu, u zadnjoj disciplini, u preciznom izbijanju, Filip je osvojio srebrnu medalju, a ovdje treba istaknuti da je u drugoj seriji postigao 29 punata čime je izjednačio juniorski rekord Hrvatske koji je prije sedam dana postavio član "Vargona" Leon Petz.
Odličan je score i Žarka Jerčinovića na završnici PH u Sinju. Žarko je osvojio dvije zlatne medalje (u paru i štafeti s Filipom), te brončanu medalju u brzinskom izbijanju, a brončanu medalju osvojili su i Lovro i Adrian Šipek u disciplini parovi klasično.
Ono što je Filip Klarić postigao u konkurenciji juniora, napravila je sjajna Ria Vojković iz BK „Komiža“. Ria je osvojila zlatne medalje u 5 disciplina i uvjerljivo je najbolja juniorka Hrvatske.

Ovime je završila juniorska boćarska sezona, a sada slijede kadetska natjecanja, najprije na županijskoj, a onda i na državnoj razini.
A tu će opet u glavnim ulogama biti Filip Klarić, Žarko Jerčinović, Lovro Šipek i njihov trener Vjekoslav Matetić.