Dva brza gola za novu pobjedu nogometaša "Crikvenice"

1 - Domagoj Prpić odigrao je odličnu utakmicu

Crikvenica, 21.9.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 150. Suci: Ivan Marinčević (Mićevac). Pomoćni suci: Josip Vitez (Kobilić) i Dario Pranjić (Dugo Selo).
Strijelci: 1:0 Prizmić (4' - ag), 2:0 Prpić (8'), 2:1 Vukelić (92')
Žuti kartoni: Brkljača, Preni, Prpić („Crikvenica“), Hodak, Vukelić, Pejanović („Nehaj“)
CRIKVENICA: Baričević, Brkljača, Preni, Prpić, Matešković, Imeraj, Šarković (od 89'  Krmpotić), Alilović, Buršić (od 67' Casorella), Butorac, Mioč (od 58' Nikola Nemetz). Trener: Josip Vukelić.
NEHAJ: Tomljanović, Pejanović (od 86' Ajdini), Tin Lagumdžija, Domagoj Prizmić, Tomac, Vukelić, Mikulica, Rončević, Paić (od 76' Marko Hodak), Matej Prizmić (od 77' Dan  Lagumdžija), Luka Hodak. Trener: Dario Dabac.

Lijepo sunčano vrijeme i susret starih rivala nogometaša „Crikvenice“ i „Nehaja“, privukli su veći broj gledatelja nego inače na Gradski stadion kraj Dubračine. Bilo je dosta simpatizera „Nehaja“ koji su potegli iz Senja nadajući se uspjehu svojih nogometaša. S istim ambicijama u utakmicu su ušli i nogometaši "Crikvenice" osokoljeni pobjedom u Pazinu u prošlom kolu.
Nakon uvodnih nekoliko minuta Crikveničani su vrlo brzo došli u vodstvo. Po desnom boku probio se Tomislav Brkljača i ubacio idealnu prizemnu loptu u gostujući peterac. Tamo se na pravom mjestu našao Buršić, koji nije iz prve uspio ubaciti loptu u mrežu, no ona je ipak završila iza linije gola nakon neuspješne intervencije Prizmića.
Domaći su tako došli do vodstva koje su povećali za samo nekoliko minuta. Ovaj put je s desne strane iz slobodnog udarca u gostujući šesnaesterac loptu ubacio Šarković, a Domagoj Prpić je glavom sproveo loptu iza leđa golmana Tomljanovića.
Bio je to pravi „blitzkrieg“ domaćih nogometaša, no nakon postignutih golova utakmica se razvodnila, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora. Nogometaši „Crikvenice“ kao da su se zadovoljili ranim vodstvom, dok su gosti preko Tomca i Lagumdžije dvaput zaprijetili, ali do poluvremena više nije bilo golova.
Od početka drugog poluvremena Senjani su preuzeli dominaciju na terenu, pa su u dva navrata preko svog najopasnijeg napadača Lucijana Tomca ozbiljno zaprijetili, ali Baričević je bio siguran.
U 62. minuti blizu postizanja gola je bio i Tin Lagumdžija, međutim njegov je udarac glavom nakon kornera završio preko gola.
„Crikvenica“ je mogla riješiti utakmicu u 77. minuti, kad je nakon odlične akcije Imeraja i Butorca u 77. minuti pucao Šarković, ali zamalo kraj gola.
U samom finišu utakmice Senjani su uspjeli doći do gola, po lijevoj strani probio se Ivan Vukelić i snažnim udarcem s nekih 7-8 metara zakucao loptu od grede u gol „Crikvenice“.
Do kraja utakmice više nije bilo vremena za rezultatski preokret, tako da su domaći nogometaši došli do druge uzastopne pobjede i nove doze optimizma za nastavak prvenstva.
U sljedećem kolu „Crikvenica“ gostuje u Novigradu.