5. kolo: MURVICA – LOKOMOTIVA 16:27 (10:13)

Crikvenica, 19.10.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 400. Suci: Medved i Murić (Varaždin).

: Antić, Paurević 1, Skorić 6 (1), Jerčinović, Kalčić, Filipović 6, Lekaj 3, Ljubanović, Mandekić, Debelić, Matea Pešut, Lončarić, Talan, Nika Car, Matijašić, Krešić. Trener: Mladen Prskalo.
LOKOMOTIVA: Boras 5, Paula Posavec 3, Kaselj, Šimara 1, Stela Posavec 5 (2), Larissa Kalaus 4, Dora Kalaus 3, Čivljak, Ćurić, Zeba 2, Plahinek 2, Glavan 1, Prkačin 1, Pijević. Trener: Nenad Šoštarić.

Sedmerci: „Murvica“: 3 (1); „Lokomotiva“: 3 (2).
Isključenja: „Murvica“: 8'; „Lokomotiva“: 8'.

Zahvaljujući ulasku rukometašica „Murvice“ u prvoligaško društvo, u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici mogli smo opet vidjeti jednu vrhunsku sportsku predstavu. U 5. kolu 1. HRL za žene naše rukometašice ugostile su ekipu zagrebačke „Lokomotive“, vjerojatno trenutno najbolju rukometnu ekipu u Hrvatskoj.
Lokosice su na kraju uvjerljivo pobijedile, što je i očekivani ishod ove utakmice, ali rukometašice „Murvice“ su pružile dobar otpor renomiranim protivnicama, posebno u prvom poluvremenu.

Trener Prskalo je utakmicu počeo sa Sarom Mandekić na golu, te šestorkom Jerčinović – Skorić – Debelić – Paurević – Kalčić i Marijetom Lekaj. Odmah u startu „Murvica“ je povela golom Marijete Lekaj, tako da naše rukometašice mogu reći kako su protiv velike „Lokomotive“ imale i vodstvo. Nakon toga slijedi serija od 5 uzastopnih golova Zagrepčanki koje su izvele nekoliko sjajnih kontranapada, neuhvatljivih za obranu domaćih.
Tada slijedi najbolje razdoblje u igri Crikveničanki, Petra Filipović ulazi u igru i postiže dva gola zaredom. Marijeta Lekaj dodaje još jedan gol i „Murvica“ smanjuje na 4:5, da bi u 18. minuti golom Ivone Skorić naše rukometašice izjednačile na 6:6. Do kraja prvog poluvremena igra se izjednačeno, da bi od rezultata 10:10 igračice „Lokomotive“ u samom finišu došle do prednosti od 3 gola razlike (10:13).
Na startu drugog poluvremena Sara Mandekić brani sedmerac Larissi Kalaus, a na drugoj strani Ivona Skorić u 33. minuti ne uspijeva iz sedmerca smanjiti vodstvo gostujućih rukometašica. Od tada rukometašice „Lokomotive“ preuzimaju potpunu dominaciju na terenu. Stvaraju prednost najprije od 7 golova (10:17), zatim od 10 golova (12:22), a polovicom drugog poluvremena trener "Lokomotive" Nenad Šoštarić počinje u igru uvoditi igračice koje nisu bile u startnoj postavi. Utakmica ulazi u očekivani ritam gdje fizički jače i spremnije rukometašice „Lokomotive“ kontroliraju utakmicu i ne dozvoljavaju rukometašicama „Murvice“ da smanje njihovo vodstvo.
U samoj završnici utakmice trener Prskalo u igru uvodi mlade Antoniju Matijašić, Enu Ljubanović, Emu Talan i Niku Car, a utakmica na kraju završava pobjedom „Lokomotive“ od 11 golova razlike (16:27).

Trener „Murvice“ Mladen Prskalo bio je zadovoljan predstavom svojih rukometašica protiv „Lokomotive“:
- Moje igračice su dobro parirale odličnoj ekipi „Lokomotive“, posebno u prvom dijelu. Zadovoljan sam prikazanim, znamo što nam je raditi kako bi bili još bolji. Dosta nas je poremetila prvenstvena stanka, no vjerujem da će u narednim utakmicama sve doći na svoje mjesto.

Treba istaknuti i odličnu atmosferu u dobro ispunjenoj Gradskoj sportskoj dvorani. Posebno lijepu sliku dalo je navijanje najmlađih rukometašica iz „Primorske škole rukometa“ i njihovo zajedničko fotografiranje sa seniorkama na parketu po završetku utakmice. Slika koja najbolje govori kako se za budućnost rukometa u Crikvenici ne treba brinuti.

Seniorke "Murvice" s najmlađim rukometašicama iz "Primorske škole rukometa"