Desetkovani nogometaši poraženi na gostovanju u Istri

1 - Emran Xheladini
2 - Jakov Nemetz

4. NOGOMETNA LIGA - NS RIJEKA

18. kolo: FUNTANA – CRIKVENICA  2:1 (1:1)

Funtana, 17.3.2018. Mjesno igralište. Gledatelja:50. Sudac: Vasiljević (Valbandon).
Strijelci: 0:1 Nemetz 17′, 1:1 Jugovac 45′ (11 m), 2:1 Lajtman 77′.
Žuti kartoni: Lajtman („Funtana“), Mazzarolli („Crikvenica“).

FUNTANA: Mihalić, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski, Vuković, Popović, Sardelin, Vidović, Lajtman (od 90' Banić), A. Gjurchinoski (od 75' Temaj), Jugovac.
CRIKVENICA: Stipanov, Mazzarolli, Nemetz, Xheladini (od 80' L. Petrović), Vukelić, Prpić, Merle, Škoro (od 72' Matešković), E. Petrović, Butorac, Mijolović.

Nogometaši „Crikvenice“ ostali su bez bodova na gostovanju u Istri protiv „Funtane“, u utakmici koju je najbolje čim prije zaboraviti. Trener Ivić je i u ovoj utakmici imao vrlo sužen izbor igrača, zbog tri žuta kartona pauzirao je Dani Smojver, Kuna je izostao zbog posla, Njegovan i Nikola Nemetz zbog ozljede, a nezaliječeni Matešković je odigrao zadnjih 20 minuta. Priliku su tako dobili mladi Prpić i Škoro, te na kraju mlađi Petrović.
Igralo se na vrlo lošem blatnjavom terenu tako da su nogometaši obje momčadi prikazali vrlo malo nogometnog umijeća. Domaći su imali priliku doći u vodstvo već u drugoj minuti, međutim Vuković je promašio gol iz opravdano dosuđenog jedanaesterca.
U 17. minuti „Crikvenica“ je povela, nakon ubačaja u šesnaesterac domaćih Jakov Nemetz je zahvatio loptu koja je nakon vrlo loše reakcije domaćeg golmana Mihalića završila u mreži. Naši nogometaši nisu uspjeli sačuvati vodstvo do odmora, naime u zadnjoj minuti nogometaši „Funtane“ su imali i drugi jedanaesterac, opet opravdano dosuđen. Ovaj put Jugovac je bio precizan i „Funtana“ je izjednačila na 1:1.
U drugom poluvremenu malobrojni gledatelji vidjeli su vrlo lošu igru i jedne i druge momčadi, sa svega nekoliko pokušaja udaraca na gol. Domaći su do pobjede došli u 77. minuti kad je iskusni Lajtman nakon jednog ubačaja glavom savladao Stipanova.
Uz poraz loša je vijest za „Crikvenicu“ i da je ozljedu ramena obnovio Emran Xheladini.
Dobro je jedino što će naši nogometaši imati 14 dana do sljedeće utakmice. Odustajanjem „Lošinja“ od lige dobili su slobodan tjedan, što će im itekako dobro doći da se rekuperaju i zaliječe ozljede.