Crikvenički vaterpolisti nastupili na turniru „Dobri dupin“

Mladi vaterpolisti „Crikvenice“ (U-15 momčad) su od 21. do 23. lipnja sudjelovali na 15. tradicionalnom međunarodnom vaterpolskom turniru "Dobri dupin" u Malom Lošinju.
Turnir je organiziran za igrače rođene 2004. godine i mlađe, s mogućnošću igranja troje igrača 2003. godišta, a mogu nastupiti i djevojke 2002. godišta i mlađe. Na turniru je sudjelovalo 12 ekipa - Vasas Vízilabda, VK Gorica, YBL Waterpolo Club, VKLošinj, VK Marsonia, VK Siscia, VK Osijek, VK Borac, VK Galeb MR, VK Crikvenica, VK Pula i WBV - Graz Wasserball.
Igralo po novim FINA pravilima, u potpunosti implementiranima na netom završenoj FINA Svjetskoj ligi u Beogradu.
Za Vaterpolo klub „Crikvenica“ su igrali Bože Galić (rođen 2006.g.), Fran Pavlić (2006.), Luka Car (2005.), Vilim Kordiš (2005.), Leon Klarić Babić (2005.), David Ismailov (2004.), Michael Kilić (2004.), Lovro Knez (2004.), Marko Novkovski (2004.), Ante Sučić (2004.), Borna Stojčić Mureta (2003.) i Danijel Ratković (2003.). I
zvješće s turnira dobili smo od Zorana Brozičevića predsjednika i trenera VK „Crikvenica“:
- Našoj momčadi pripala je čast da utakmicom s "Marsonijom" otvori turnir. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj smo cijelo vrijeme lovili vodstvo razigranih Slavonaca. Koncem treće četvrtine čak smo uspjeli izjednačiti na 8:8, međutim suparnik se brzo odvaja na 10:8. Potkraj treće četvrtine Ante Sučić promašuje peterac za priključak. U posljednjoj četvrtini „Marsonia“ serijom odlazi na nedostižnih 5 razlike, što više nismo uspjeli sustići. Utakmica završava rezultatom 16:11 u korist „Marsonije“.
U drugom susretu u matineji sastali smo se sa mađarskim YBL-om iz Budimpešte. Protiv fizički dominantnijih, pripremljenijih i uigranijih Mađara pružili smo otpor u maksimumu naših mogućnosti. Na kraju, sigurna pobjeda Mađara sa nadmoćnih 15:3.
U razigravanju za poredak od 9. do 12. mjesta pobijedili smo vršnjake iz austrijskog WBV Graza s 8:5. Bila je to mirna utakmica s naše strane, borbenim Austrijancima ni u jednom trenutku nismo dopustili priključak.
Posljednja utakmica turnira i borba za 9. mjesto ponudila nam je kao suparnika ekipu „Galeba“ iz Makarske. Nismo dobro krenuli u tu utakmicu dopustivši Makaranima rano vodstvo. Sredinom druge četvrtine sudac Marin Beltrame isključuje zbog brutalityja našeg Vilima Kordiša. Međutim, to je samo potaklo naše igrače da se još jače bore, da bi čak koncem treće četvrtine izborili vodstvo od 7:5. Početkom 4. četvrtine zbog tri isključenja ostajemo bez Michaela Kilića i Danijela Ratkovića, te suparnik iskorištava situaciju i izjednačava na 7:7. U posljednjim trenucima susreta čak smo imali i priliku za pobjedu međutim naša kontra "1 na 0" ne uspijeva. Nakon završetka regularnog dijela susreta pristupilo se izvođenju peteraca u kojem su se mladi Makarani pokazali s(p)retnijima. Na kraju smo suparnicima, nakon žestoke borbe, morali stisnuti ruku i zadovoljiti se desetim mjestom na turniru.

Turnir je osvojio mađarski „Vasas“ koji je u finalu sa 9:3 nadvisio slovensku „Goricu“, dok je u borbi za treće mjesto mađarski YBL pobijedio domaćina rezultatom 11:6. Najboljim igračem turnira od strane trenera proglašen je Josip Sorić (VK „Lošinj“), najboljim vratarem Akos Hegedus („Vasas“), dok je najbolji strijelac Filip Kolesarić (VK „Marsonia“).

Na kraju ne možemo biti nezadovoljni. Ruku na srce osjetili smo izostanak Enrina Škiljana, s kojim bismo sigurno dobili na čvrstini u obrani. Ovaj turnir poslužio nam je kao izvanredna prilika za uigravanje, učenje i primjenu novih pravila kao i za druženje s ostalim ekipama na turniru. Na kraju krajeva, imali smo priliku procijeniti svoje mogućnosti i vidjeti gdje smo u usporedbi sa momčadima koje imaju priliku trenirati cijele godine u zatvorenim olimpijskim bazenima.
Čestitamo domaćinu na odličnoj organizaciji te se nadamo da ćemo sudjelovati i dogodine. – rekao je Zoran Brozičević.