Crikveničke atletičarke postigle odlične rezultate na Otvorenom prvenstvu Istre

3 - Lara Raguž
4, 5 - Matea Jurčić, 2. mjesto skok u vis
6 - Matea Jurčić i Jelena Hrastina
8 - Danijela Jurčić

U subotu je u Poreču održano Otvoreno prvenstvo Istre u atletici u kategorijama Limači, Mlađi kadeti, Kadeti i Juniori.
Na natjecanju je nastupilo 194 mladih atletičara i atletičarki iz 8 klubova, od čega 5 istarskih, AK „Jadran“ iz Crikvenice, te 2 kluba iz Slovenije - AK „Radovljica“ i AK „Kladivar“ iz Celja.

Atletičarke „Jadrana“ imale su vrlo zapažen nastup, pa je tako Matea Jurčić osvojila dvije medalje, za 2. mjesto u skoku u vis (preskočenih 140 cm) i za 3. mjesto u utrci na 600 m.
Talentirana limačica Jelena Hrastina (2008.g.) je osvojila zlatnu medalju u skoku u vis u kategoriji mlađih kadetkinja s preskočenom visinom od 131 cm. Drugu medalju srebrnog sjaja je osvojila u bacanju vortexa (31,37 m).
Dobre rezultate su postigle i limačice Lara Raguž – 4. mjesto na 60 m ( 9,99) i 14. mjesto u bacanju vortexa (14,54 m); Elena Kiš – 6. mjesto u bacanju vortexa (20,22) i 16. mjesto na 60 m (11,30); Gabriela Tićac – 8. mjesto na 60 m (11,70) i 21. mjesto u bacanju vortexa (19,34 m).
Kao zanimljivost za kraj treba spomenuti utrku na 400 m za navijače i trenere u kojoj je trenerica Danijela Jurčić (ponosna mama Mateje ) osvojila 3. mjesto.

Ovo natjecanje je bilo priprema za sljedeći vikend kada mlade atletičarke nastupaju na Prvenstvu Hrvatske u višebojima, u kategorijama troboj za limačice i šestoboj za kadetkinje.