CRIKVENICA - KRALJEVICA 76:67 (17:16,16:11, 25:13, 20:27)

Crikvenica, Dvorana OŠ Z. Cara. Gledatelja: 100. Suci: Šverko, Patača i Matek.

CRIKVENICA: Šulentić, Veljačić 21 (12 skokova, 6 asistencija), Car 19, Tomas 10, Mandžuka 9, Vilušić 1, Svetić 2, Sviben 6 (18 skokova), Benić 8. Koščić. Trener: Dragojević.
KRALJEVICA: Šupuković 2, Mitić 6, Sušanj 2, Zubalj 4, Vranković 12 , Konjević 9, Kalac 7, Turina 2, Brletić 2, Paštar 3, Jerčinović 18. Trener: Tadej.

Košarkaši „Crikvenice“ su u svom standardnom terminu petkom sinoć ugostili susjede iz Kraljevice. Zabilježili su novu pobjedu u utakmici koja je bila prilično loša i rastrgana s obje strane, pa gledatelji nisu imali puno toga za vidjeti. Obje momčadi imali su vrlo lošu šutersku večer, naročito gosti, pa je većina koševa postignuta iz kontri ili nakon skokova u napadu.
Nakon izjednačene prve četvrtine, „Crikvenica“ krajem prvog poluvremena dolazi do osjetnije prednosti (31:22), da bi utakmicu praktički riješila u trećoj četvrtini, zahvaljujući dobroj igri u obrani. U 27. minuti domaći su došli do visokih 47:29, a pokušaje gostiju da smanje prednost, tricama su tada anulirali Veljačić i Car.
Veliku prednost stečenu u trećoj četvrtini naši košarkaši su zadržali do kraja utakmice, a Kraljevičani su tek pri kraju utakmice pokazali djelić kvalitete koju imaju.
U cjelini, prevagnula je individualna kvaliteta sjajnog Maura Veljačića koji je i na ovoj utakmici dokazao svoju prvoligašku vrijednost. Premda ni on nije imao naročito dobru šutersku večer, najzaslužniji je za pobjedu „Crikvenice“, a velik doprinos sa čak 18 skokova dao je uvijek borbeni Branko Sviben te Sven Car sa 19 koševa.
Kod „Kraljevice“ najbolji je bio Jerčinović koji je domaćima stvarao velike probleme u reketu i sreća je što ga gosti nisu više koristili.