Butorac i Njegovan strijelci za pobjedu "Crikvenice" protiv "Nehaja"

4 - Trener Teo Ivić
5 - Sudačka trojka

4. NOGOMETNA LIGA NS RIJEKA

17. kolo: CRIKVENICA – NEHAJ  2:0 (1:0)

Crikvenica, 10.3.2018. Gradski stadion Crikvenica. Gledatalja: 100. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka). Pomoćni suci: Milković (Viškovo) i Drpić (Krk).
Strijelci: 1:0 Butorac (9'), 2:0 Njegovan (60').
Žuti kartoni: Njegovan, Xheladini („Crikvenica“)

CRIKVENICA: Stipanov, Mazzarolli, Jakov Nemetz, Matešković (od 80' Xheladini), Smojver, Nikola Nemetz, Merle (od 73' Mijolović), Prpić (od 59' Kuna), Petrović, Butorac, Njegovan (od 90' Škoro).
NEHAJ: Baričević, Pejanović, Savić (od 46' Glavičić), Domagoj Prizmić, Ćaćić (od 20' Hodak), Lopac (od 58' Matej Prizmić), Prpić (od 46' Pejić), Hajdini, Tomac (od 65' Ajdini), Rubčić, Vukelić.

Na odličan način nogometaši „Crikvenice“ ušli su u drugi dio prvenstva 4. nogometne lige NS Rijeka. Jučer su u Crikvenici pobijedili momčad „Nehaja“ odigravši vrlo dobru utakmicu poslije koje se iz domaće svlačionice orila i pobjednička pjesma.
Brojni su bili oni koji su se uoči utakmice pribojavali „Nehaja“, svakako s razlogom, pošto su Senjani jako dobro odigrali prvi dio prvenstva, a u pauzi su se još dodatno pojačali. Između ostalog u zeleno-crnom dresu je nastupio i  Deni Rubčić koji je u prvom dijelu prvenstva igrao za „Crikvenicu“. „Crikvenica“ se u pauzi nije pojačala, a za utakmicu protiv „Nehaja“ trener Teo Ivić nije mogao računati na Davora Vukelića koji je morao pauzirati zbog tri žuta kartona. U sastav se vratio oporavljeni Matešković, a zaigrali su  i Mazzarolli i Jakov Nemetz.
Nakon početnog ispitivanja snaga „Crikvenica“ je već u 10. minuti došla u vodstvo zaslugom Ivana Butorca. Kapetan domaćih je prihvatio loptu na nekih 22 metra od gola gostiju i snažno pucao precizno pogodivši lijevi gornji kut gola „Nehaja“. Bio je to krasan pogodak koji spada u red onih koje nazivamo „euro-golom“. Postignuti gol dodatno je osokolio domaće igrače koji su vrlo žustro ulazili u svaki duel, ne dozvoljavajući Senjanima da razviju svoju igru. U 20. minuti  igru je zbog ozljede morao napustiti Marin Ćaćić, a Senjani su potom propustili svoje šanse za izjednačenje. U 22. minuti Stipanov je istrčavanjem spasio svoj gol, a nekoliko minuta kasnije Tomac je iz neposredne blizine pucao preko gola, pa se na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću „Crikvenice“.
Drugi dio utakmice nastavljen je terenskom inicijativom gostiju, međutim bez konkretnijih prijetnji domaćem vrataru. Jednako tako ni „Crikvenica“ nije ozbiljnije zaprijetila, sve do 60. minute kad je utakmica praktički odlučena. Snažni Jurica Njegovan odlično je reagirao na ubačaj s desne strane i ispred nemoćnog Baričevića iz blizine pogodio mrežu za 2:0 „Crikvenice“.
Primljeni gol kao da je demoralizirao Senjane pa su domaći potom imali još nekoliko šansi. Najprije je Baričević dvaput sjajno reagirao na pokušaje Edija Petrovića, a u 24. minuti su centimetri dijelili Butorca da se drugi put upiše u listu strijelaca. Nakon ubačaja iz kornera odlično je skočio i zahvatio loptu glavom, no lopta je očešala gornji dio prečke.
U žustroj, ali vrlo korektnoj utakmici u kojoj tempo nije padao sve do samoga kraja rezultat se više nije mijenjao. Zadnju šansu Ajdinija da smanji rezultat zaustavio je sigurni domaći golman Stipanov.
Gosti iz Senja predstavili su se kao kvalitetna momčad koja s pravom zauzima mjesto u gornjem dijelu ljestvice, no danas su poraženi od vrlo motivirane momčadi „Crikvenice“ koja je odigrala maksimalno angažirano i zasluženo došla do pobjede.
Trener „Crikvenice“ Teo Ivić nije krio svoje zadovoljstvo nakon utakmice:
- Jako sam zadovoljan angažmanom mojih igrača koji su išli 100% u svaki duel, a to je na kraju i donijelo pobjedu. Možda smo tom našom čvrstinom čak i iznenadili Senjane, pošto ovakva igra dosad nije bila za nas karakteristična. Malo smo se pribojavali ove utakmice, jer smo zadnja 3 tjedna samo jednom bili na glavnom travnjaku i nisam znao kako će sve to izgledati na terenu. Uz to igrački i brojčano smo oslabljeni u odnosu na prvi dio sezone, pa je time ova pobjeda još važnija. – rekao je Ivić.
U utorak u 15:30 sati nogometaši "Crikvenice" igraju zaostalu utakmicu protiv "Naprijeda" na Hreljinu.