Biramo najboljeg sportaša Grada Crikvenice u 2019. godini

1 - Karlo Šaban, Boćarski klub "Sveti Jakov", Jadranovo
2 - Siniša Budisavljević, Športsko ribolovno društvo "Tunera", Jadranovo

Kod predlaganja najboljih sportaša seniora Grada Crikvenice u protekloj godini izdvojili smo osvajače medalja na svjetskim prvenstvima, reprezentativce Hrvatske Karla Šabana i Sinišu Budisavljevića.

Naši prijedlozi za izbor najboljeg sportaša Grada Crikvenice u 2019. godini su:

1. KARLO ŠABAN (Boćarski klub „Sveti Jakov“ Jadranovo)
Karlo Šaban je osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u boćanju za mlađe seniore održanom u talijanskom Alassiju od 24. do 28. rujna, u disciplini štafetno izbijanje, s Lukom Gašparom iz Ploča.
Karlu je ovo prva sezona u seniorskoj konkurenciji i još uvijek je aktualni svjetski prvak u boćanju za juniore sa SP u Kini 28.10.2018. g.
U protekloj godini bio je najbolji igrač seniorske momčadi BK „Sveti Jakov“ vodeće momčadi 3. Hrvatske boćarske lige. Uz to, u više navrata je nastupio i u dresu reprezentacije Hrvatske (U18 i U23) na nekoliko međunarodnih turnira, s odličnim rezultatima.

2. SINIŠA BUDISAVLJEVIĆ (Športsko ribolovno društvo „Tunera“ Jadranovo)
Siniša Budisavljević je osvojio srebrnu medalju u sastavu reprezentacije Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u sportskom ribolovu u disciplini štapom s obale. Uz Sinišu su u sastavu reprezentacije Hrvatske bili Marko Sikirić, David Bajlo, Ivan Galzina, i David Pinezić.
Svjetsko prvenstvo održano je u talijanskom Gallipoliju održanom od 21. do 28. rujna 2019., a Siniša je u pojedinačnoj konkurenciji zauzeo 33. mjesto.