Barbara Perušić i Rain Car nastupile na Otvorenom PH u klasi Optimist

1 - Rain Car
2 - Barbara Perušić

Stari Grad na otoku Hvaru je od 7. do 10. rujna bio domaćinom Otvorenog državnog prvenstva Hrvatske u jedrenju u klasi Optimist za jedriličare do 12 godina starosti (U12).
Organizator prvenstva bio je Jedriličarski klub “Helios” iz Starog Grada u suradnji s Hrvatskim jedriličarskim savezom. Na prvenstvu je sudjelovalo 69 natjecatelja iz 20 klubova iz Hrvatske i inozemstva. Tijekom tri dana prvenstva odjedreno je svih šest predviđenih plovova po sjeverozapadnom vjetru jačine 12 do 15, a na udare i do 18 čvorova.
Za JD „Val“ uz pratnju trenera Roberta Jurinčića jedrile su Barbara Perušić i Rain Car. Ovo je bila rijetka prilika za mlade jedriličare do 12 godina da jedre bez konkurencije kadeta (U16), unutar svoje kategorije. Ukupni pobjednik nakon svih plovova i novi državni prvak je Josip Tafra iz JK „Omiš“.
Trener Jurinčić je bio vrlo zadovoljan nastupom mladih crikveničkih jedriličarki:
- Barbara je na kraju završila na odličnom 15. mjestu, dok je u konkurenciji djevojčica završila na fenomenalnom 4. mjestu. Jako malo joj je falilo do brončane medalje ...
Rain je završila na solidnom 53. mjestu, s napomenom da je ovo bila prva ovako velika regata daleko od Crikvenice na kojoj je nastupila. Smatram da su i Barbara (10 godina) i Rain (9 godina) na dobrom putu te će i u narednim godinama uz redovite treninge postizati dobre rezultate, rekao je Jurinčić.