16 golova Ivone Skorić u pobjedi "Murvice" protiv Zaprešićanki

14. kolo: MURVICA – ZAPREŠIĆ  28:22 (17:11)

Crikvenica, 24.2.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Kasunić i Nikolovski (Karlovac).

MURVICA: Antić, Skorić 16 (7), Grozdek, Begić 1, Filipović 3, Marijeta Lekaj 6 (1), Ljubanović, Mandekić, Dilja Lekaj, Tus 1, Debelić, Matea Pešut, Poslek, Talan, Nika Car, Matijašić 1.
ZAPREŠIĆ: Bukovina, Živko 1, Čutunić 2, Horvat, Vučković 4, Krpan 3, Vucić 3, Rončević, Sučec, Pasarić 9 (5), Strugar, Ljubičić, Oremuš, Savnik, Misir Brnada.

Sedmerci: „Murvica“: 9 (7); „Zaprešić“: 5 (5)
Isključenja: „Murvica“: 10'; „Zaprešić“: 4'.

Obistinila se najava Mladena Prskala  da će se njegova ekipa za pobjedu protiv „Zaprešića“ morati maksimalno angažirati. Gošće iz Zaprešića predstavile su se sinoć u Crikvenici u vrlo dobrom izdanju i do samog finiša utakmice ozbiljno su prijetile rukometašicama „Murvice“.
Domaći sastav u kojem nije bilo ozlijeđene Antonije Butković u utakmicu je ušao pomalo rezervirano, pa su Zaprešićanke imale početnu inicijativu. U nekoliko su navrata imale vodstvo od 3 gola prednosti (1:3, 2:5, 4:7) zahvaljujući najprije čvrstoj 6:0 obrani, a potom i realizaciji šuteva s vanjskih pozicija. Gošće su koristile prednost u visini, a zahvaljujući Sari Mandekić na golu „Murvice“, njihova prednost u tom razdoblju nije bila i veća.
Sredinom poluvremena rukometašice „Murvice“ značajno podižu intenzitet svoje 5:1 obrane, a u napadu Marijeta Lekaj triput probija gostujuću obranu i u 17. minuti „Murvica“ dolazi u vodstvo od 8:7.
Tada se utakmica prelomila, „Murvica“ igra puno brže, nakon novih obrana Sare Mandekić slijede polukontre i lakša realizacija, pa je u 23. minuti već 12:9 za „Murvicu“, a golom Lorene Begić u 28. minuti „Murvica“ vodi 15:10.
U žestokom prvom poluvremenu posebno se istakla Ivona Skorić koja je postigla čak 10 golova, uz brojne asistencije za Debelić na poziciji pivota iz kojih su iznuđivani sedmerci.
Drugo poluvrijeme bilo je vrlo slično samom početku utakmice, rukometašice „Murvice“ su opet imale velikih problema u napadu, u prvih dvanaest minuta postigle su samo jedan gol i to iz sedmerca (Skorić).
Gošće u 41. minuti smanjuju na 18:14, a da se potpuno rezultatski ne približe „Murvici“ najzaslužnija je odlična Sara Mandekić na golu, koja nizom obrana održava prednost domaćih.
S tri uzastopna gola Ivone Skorić od 42. do 44. minute „Murvica“ opet odlazi na prednost od +6 golova (21:15), ali ni tada utakmica nije riješena. Uporne gošće rade seriju 5:1 i u 54. minuti dolaze na samo 3 gola zaostatka (23:20). U tom razdoblju dvaput je na dvije minute isključena Ivona Skorić, gostujuća vratarka je obranila sedmerac Marijeti Lekaj i Zaprešićanke su vrlo ozbiljno zaprijetile.
Međutim, izuzetno važan gol za vodstvo „Murvice“ od 24:20 u 55. minuti postiže mlada Antonija Matijašić, gošće su neprecizne u njihovom sljedećem napadu, a Marijeta Lekaj u 56. minuti zabija za 25:20.
Time je otpor gostujućih rukometašica definitivno skršen, u zadnje četiri minute „Murvica“ je unatoč igri s igračicom manje (isključenja Debelić i Tus) sigurno sačuvala prednost i došla do nove, vrlo vrijedne pobjede.
Najbolje u sastavu „Murvice“ bile su sjajna Ivona Skorić koja je postigla ukupno 16 golova i Sara Mandekić na golu. No, bilo bi nepravedno samo njih isticati jer je čitava ekipa dala svoj doprinos pobjedi, a koliko je utakmica bila teška govori i podatak da je trener Prskalo u igri najvećim dijelom susreta imao udarnu sedmorku.
U ekipi „Zaprešića“ istakle su se Mirna Vučković, Kristina Pasarić i vratarka Ana Misir Brnada.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ gostuju u Puli protiv ekipe „Arene“.